Wideodermatoskopia – Durdziński Kunicki – Rybnik

Home  >>  Badania  >>  Wideodermatoskopia – Durdziński Kunicki – Rybnik

Wideodermatoskopia – Durdziński Kunicki – Rybnik

On Marzec 18, 2016, Posted by , In Badania, By ,,,, , With Możliwość komentowania Wideodermatoskopia – Durdziński Kunicki – Rybnik została wyłączona

Drodzy Pacjenci.

Dzięki współpracy z firmą Consultronix od 1 do 8 kwietnia w poradni Durdziński & Kunicki nasi specjaliści będą mieli do dyspozycji wideodermatoskop FotoFinder Body Studio ATBM.

Czym jest dermatoskopia i wideodermatoskopia?

Dermatoskopia to badanie zmian występujących na skórze za pomocą specjalnego urządzenia zaopatrzonego w silne źródło światła i lupę lub mikroskop. Pozwala ono na stwierdzenie z dużym prawdopodobieństwem, czy dana zmiana skórna jest złośliwa lub potencjalnie złośliwa, czy też łagodna. W efekcie można określić czy istnieją wskazania do jej usunięcia. Badanie to jest badaniem nieinwazyjnym, niebolesnym, nie wpływającym na funkcjonowanie organizmu.

Aparat którym będzie wykonywane badanie to Bodystudio ATBM. Jest to wideodermatoskop umożliwiający cyfrową dokumentację całej powierzchni skóry w ciągu zaledwie trzech minut. Kolejnym etapem badania jest dermatoskopia poszczególnych zmian skórnych. Każdy obraz jest zapisywany w formie cyfrowej, co umożliwia jego automatyczną analizę w programie Moleanalyzer, jak również porównanie obrazów w przypadku późniejszych kontroli dermatoskopowych i śledzenia dynamiki zmian.

W trakcie wizyty oferujemy Państwu ocenę wszystkich zmian skórnych z kwalifikacją do wycięcia zmian „podejrzanych”. Należy pamiętać, że jedynym badaniem dającym 100% pewność co do identyfikacji charakteru i typu zmiany, jest badanie histopatologiczne przeprowadzane po wycięciu chirurgicznym. W przypadku decyzji o podjęciu zabiegu będziecie mogli Państwo od razu ustalić dogodny termin.

Comments are closed.